Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama

Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama

Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama

Zorunlu Trafik Sigortası Sorgulama

 

Zorunlu Trafik Sigortası, trafiğe çıkan her araç için yaptırılması zorunlu olan bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortası sorgulama işlemi; mevcut poliçe bilgilerine ulaşmak amacıyla yapılabildiği gibi kaza durumunda araç sahibinin kendi poliçe bilgilerine ya da karşı tarafın poliçe bilgilerine ulaşmak amacıyla da yapılabilmektedir. Ayrıca her şirketin fiyat politikaları verilen fiyatların uygunluğunu kontrol etmek için de sorgulama yapılması mümkündür. Yaygınlaşan İnternet kullanımı ile birlikte pek çok sigorta şirketinin İnternet sitesinden sorgulama yapmak amacıyla yararlanılabilmektedir.

Poliçe Sorgulama

Mevcut zorunlu trafik sigorta poliçesiyle ilgili tüm bilgilere erişmeyi sağlayan sorgulama sistemi, poliçe ile ilgili teminat bilgilerinin yanı sıra geçmiş tarihli poliçelere de ulaşıp karşılaştırma yapabilmeye imkan sağlıyor. Teminat, indirim, kapsama alınan ek teminatlar ve ödenen ek primler gibi tüm bilgilere erişmek için sorgulama sisteminden yararlanmak mümkündür.

Kaza Tarihindeki Poliçe Bilgileri Sorgulama

Kaza yapan araçlarla ilgili poliçe bilgilerine erişmek için kazaya karışan araçlardan birinin kendi plaka numarası ve kaza tarihini girmesiyle sorgulama yapılabilmektedir. Böylece kazaya karışan diğer araçların poliçe ve teminat bilgilerine erişerek bilgi sahibi olunabilmektedir.

Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama

Kaza Tespit Tutanağı sorgulama ekranı ile maddi hasarlı trafik kazasına karışan araç sahiplerinin tuttukları kaza tutanağı ve kusur tespit bilgilerine ulaşılabilmekte ve gerektiğinde İnternet üzerinden itiraz edilebilmektedir.

Ayrıca sistemde yer alan raporlamalar sayesinde ülkemizdeki sigorta sistemi ve gerçekleşen kazalarla ilgili istatistiklere kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Her araç sahibinin zorunlu trafik sigortasını yaptırırken en uygun fiyatı almak ve iyi bir sigorta şirketi ile çalışmak için zorunlu trafik sigortası sorgulama yapmak istemesi son derece doğaldır. Bu anlamda araç sahiplerine büyük kolaylık sağlayan sorgulama sistemlerine İnternet sitelerinde yer veren sigorta şirketlerinin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bilinçli tüketici olarak satın almakta olduğu sigortayı ve sigorta hizmetini sunan şirketi sorgulamak isteyen araç sahipleri de İnternet siteleri aracılığı ile kolaylıkla yapılabilen sorgulama işlemlerinden sıklıkla yararlanmaktadırlar.

Zorunlu trafik sigortası sorgulama sistemi ile mevcut poliçeniz, geçmiş tarihli poliçeler iniz ve hasar, tazminat kayıtlarınız hakkında tüm detaylara ulaşabilir, üstelik tüm bu işlemleri birkaç tuşa basarak halledebilirsiniz.

Yazar hakkında

hesapsigorta

Yorum Yap