kasko sigortası

En Ucuz Kasko Şirketi

En Ucuz Kasko Şirketi

En Ucuz Kasko Şirketi

En Ucuz Kasko Şirketi

 

Kasko sigortası yenileme dönemi gelen her araç sahibi en ucuz kasko şirketi arayışına girmektedir. Çok kısa bir zaman öncesine kadar kasko sigortaları yüksek fiyatları nedeniyle çok tercih edilen sigorta ürünleri değildi. Kasko sigortaları ile ilgili yasada son yapılan değişiklikler ise; her araç sahibine poliçe teminatlarına karar verebilme ve sigorta kapsamını belirleyerek bütçesine uygun bir kasko sigortası yaptırma fırsatı sağladı.

Yeni yasa ile getirilen bu uygulamada, kasko sigortaları dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko olmak üzere dört çeşide ayrılmıştır. Her bir kasko çeşidi farklı kapsamlarda olmakla birlikte, sigortaya dahil edilecek teminatlara sigortalı tarafından karar verilmektedir.

En Ucuz Kasko Sigortası Hangisi ?

Sigorta şirketlerinin kasko fiyatlarını belirlemelerinde de ilk etkenlerden biri kasko sigortasının kapsamı olmaktadır. Dar kapsamlı bir kasko sigortası ile tam kasko sigortası arasında çok ciddi fiyat farkları oluşabilmektedir. Sigorta poliçesine eklenen her teminat, daha fazla riske karşı koruma sağlamakla birlikte fiyatın da artması anlamına gelmektedir.

Sigorta şirketlerinden kasko sigortası fiyatları alınırken; hangi kapsamdaki sigorta üzerinden fiyatlandırma yapıldığı büyük önem taşımaktadır. En ucuz kasko şirketinden kasko sigortası yaptırmak isterken, kapsam dışı bırakılan teminatlar nedeniyle hasar oluşması halinde mağdur olabilmekte söz konusudur. Kasko şirketlerini değerlendirirken, verdikleri kasko sigortası kapsamının ve fiyatının yanı sıra şirketin güvenirliğinden de emin olunması önemli bir faktördür. En ucuz fiyatı veren ancak hasar durumunda sigortalısının yanında olmayan ya da tazminat ödemelerini geciktiren sigorta şirketleri sigortalıların mağduriyetine neden oldukları gibi kasko sigorta sisteminin işleyişini de olumsuz etkilemektedirler. Kasko sigortası için fiyat teklifi alınırken, sigorta şirketinin iyi araştırılması ve özellikle müşteri yorumlarına önem verilmesi gerekmektedir. Aksi halde tasarruf yapayım derken yaptırılan sigorta için ödenen prim de zarar hanesine yazılacaktır.

Sigorta şirketleri, uyguladıkları hasarsızlık indirimi, yaş indirimi, muafiyet indirimi ve tek kullanıcı indirimi gibi konularla da fiyat olarak avantajlı hale gelebilmektedirler. Bu tür indirimlerden yararlanarak en ucuz kasko şirketi ile anlaşırken, indirim karşılığı verilen taahhüdün de önem taşıdığı bilinmelidir. Örneğin tek kullanıcı indirimi alan bir araç sahibinin aracı başkası kullanıyorken oluşacak hasarının tazmin edilmeyeceğini bilmesi gereklidir.

 

Yazar hakkında

hesapsigorta

Yorum Yap