sigortalar

Araç Sigorta Sorgulama

Araç Sigorta Sorgulama

Araç Sigorta Sorgulama

Araç Sigorta Sorgulama

 

Araç sigorta sorgulama ile araçlarımızı güvence altına almamızı sağlayan sigorta poliçeleri hakkında bilgi sahibi olabilmekteyiz.

Zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası, araç sigortaları arasında en çok kullanılan sigorta ürünleridir.

Zorunlu trafik sigortası, Kara yolları Trafik Kanunu ile yaptırılması zorunlu tutulan bir sigorta türüdür.

Zorunlu trafik sigortası ile gerçekleşecek maddi hasarlı kazalarda diğer tarafın ve üçüncü kişilerin uğrayacakları hasarlar sigorta şirketleri tarafından karşılanmakta ve araç sahibi herhangi bir maddi zarara uğramamaktadır.

Zorunlu trafik sigortası olmayan ya da poliçe süresi dolmuş araçların trafiğe çıkmaları yasaktır ve tespit edilmesi halinde yasal işlem uygulanmaktadır.

Araç Sigorta Sorgulama Kasko Sigortası

Kasko sigortası ise; yaptırılması isteğe bağlı bir sigorta çeşididir. Kasko sigortasında yer alan dar kasko, kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko seçenekleri ile araç sahibi kasko sigortasının teminat kapsamına kendisi karar verebilmektedir.

Kaskoda yer alan teminatlar ise fiyat tespitinde önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Kasko kapsamındaki teminatlar arttıkça fiyat da artmakta aynı doğrultuda aracın uğrayabileceği her türlü risk de kapsama alınmaktadır.

Araç Sigorta Sorgulama nedir?

İnternet siteleri aracılığı ile sunulan araç sigorta sorgulama sistemi, araç sahiplerinin araçları ile ilgili bilgileri girerek sigorta fiyat teklifleri almalarına, riskler ve teminatlar hakkında bilgi edinmelerine imkan sağlayan bir sistemdir.

İnternet’in kullanımının her alanda artış göstermesiyle birlikte; araç sahipleri de sigorta işlemlerini internet siteleri üzerinden yapmayı, sorgulama sistemi ile kendileri için en uygun sigorta ürününü bulmayı tercih etmektedirler.

İnternet siteleri tarafından sunulan bu hizmet sayesinde, birden fazla sigorta şirketinden teklif almak, hem kapsam hem de fiyat karşılaştırması yapmak mümkün olabilmektedir. Ayrıca telefonla iletişim imkanı olduğu gibi, İnternet sitesi üzerinden poliçe düzenleme talimatı da verilebilmektedir.

Kredi kartı ya da banka havalesi ile ödeme seçeneklerinden biri seçilerek ödemelerin de kolaylıkla ve güvenle gerçekleştirilebildiği İnternet siteleri, kredi kartı ile ödemede taksit imkanı da sağlamaktalar.

Araç Sigorta Sorgulama Trafik Sigortası

Araç zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası ile ilgili araç sigorta sorgulama ve sigortanın yaptırılması konusunda büyük kolaylık sağlayan internet sitelerinin kısa zaman içinde daha da tercih edilir olacaklarından hiç şüphe yok.

Yazar hakkında

hesapsigorta

Yorum Yap